علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد از اشتغالزایی صنعت نساجی و پوشاک برای بالغ بر ۱۸ هزار نفر در یزد خبر داد.

محمدرضا علمدار یزدی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد با اشاره به اینکه یزد در زمینه برخی صنایع از جمله نساجی دارای قدمت طولانی است و از دیرباز حتی در خانه ها کارگاه های کوچک نساجی فعال بود، اظهار داشت: اکنون نیز این صنعت سهم خوبی در زمینه جذب سرمایه گذاری و میزان اشتغالزایی دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴۸۷ واحد نساجی و پوشاک در استان یزد پروانه بهره برداری دارند، عنوان کرد: این واحدها با سرمایه گذاری ثابت ۱۶٫۷۵۶٫۲۸۶ میلیون ریال، ۱۵٫۸ درصد واحدهای صنعتی فعال استان یزد را شامل می شوند و ۷٫۶ درصد سرمایه گذاری صنعتی استان در این حوزه انجام شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان یزد، میزان اشتغالزایی در این صنعت را نیز ۱۸ هزار و ۷۵۴ نفر اعلام کرد و گفت: صنایع نساجی و پوشاک، ۱۸٫۶ درصد اشتغالزایی صنعتی در استان یزد را به خود اختصاص داده اند.

علمدار یزدی یادآور شد: البته بیشترین سهم اشتغالزایی صنعتی استان یزد مربوط به صنایع معدنی است به نحوی که تاکنون، ۳۹ هزار و ۱۶۸ نفر در ۸۴۹ واحد فعال این بخش، مشغول فعالیت بوده اند.

وی اظهار داشت: صنایع فلزی و برق با اشتغالزایی برای ۱۹ هزار و ۵۹۰ نفر و صنایع شیمیایی و سلولزی با اشتغالزایی برای ۱۷ هزار و ۵۸۹ نفر در رتبه های بعدی قرار دارند.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

علمدار یزدی یادآور شد: شش گروه صنعتی استان یزد شامل صنایع شیمیایی و سلولزی، صنایع معدنی، نساجی و پوشاک، فلزی و برق، غذایی و دارویی و تولید انرژی در مجموع تا کنون ۱۰۰ هزار و ۸۵۶ شغل ایجاد کرده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *