گروه استان‌ها- در چند روز گذشته به دنبال بلاتکلیفی کشاورزان مغان برای فروش پنبه فرماندار این شهرستان در بین کشاورزان تلاشگر منطقه حاضر شده و قاطعانه از آنان حمایت کرد.

 

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پارس آباد، منطقه زرخیز مغان در زمینه کشت محصول پنبه رتبه اول استانی و کشوری را دارد و پنبه تولیدی در این منطقه در بین با کیفیت‌ ترین محصولات کشاورزان تولیدی در سطح کشور است و کارخانجات نساجی کشور رغبت و علاقه زیادی برای خرید آن دارند.

در روزهای گذشته به دلایل عدم خرید این محصول و براساس گفته برخی از کشاورزان به علت اعمال درصد بالا با عنوان افت به میزان خرید از کشاورزان در این منطقه سبب ایجاد نگرانی در بین کشاورزان به ویژه پنبه کاران شده است‌.

 

در چند روز گذشته به دنبال ایجاد صف های طولانی و بلاتکلیفی کشاورزان مغان برای فروش پنبه در مقابل کارخانجات و محل های خرید محصول پنبه در شهرستان پارس آباد فرماندار این شهرستان در بین کشاورزان تلاشگر منطقه حاضر شده و قاطعانه از آنان حمایت کرد.

باید از زراعت پنبه در منطقه مغان حمایت کرد

ابراهیم امامی فرماندار شهرستان پارس آباد در این بازدید اظهار داشت: چندین سال بود کارخانجات پنبه در منطقه تعطیل بودند و شنیدن صدای این کارخانه‌ها آرزوی همگان بود و امسال خوشبختانه این کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به چرخه تولید بازگشته اند که باید از کشاورزان حمایت جدی کنند.

وی افزود: امروز که به همت کشاورزان دوباره 11 هزار هکتار از اراضی کشاورزی منطقه به زیر کشت پنبه رفته است باید از این اقشار زحمت کش حمایت کنیم و اجازه ندهیم کشاورزان ناراضی شده و به زراعت های دیگر روی آورند و کارخانه‌ها باز هم تعطیل شود.

فرماندار شهرستان پارس آباد بر افزایش ساعات کاری و مراعات حال کشاورزان از سوی مسئولان کارخانجات منطقه تاکید کرد و از کشاورزان نیز خواست در برداشت پنبه دقت بیشتری کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *