بعضی صادرکنندگان در نشست هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی با رئیس کل بانک مرکزی خواستار انتشار اسامی صادرکنندگانی شدند که ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگرداندند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری بهرام شکوری امروزدر جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران که با حضور همتی رییس کل بانک مرکزی برگزار شد با اشاره به مسایل مطرح شده از سوی بانک مرکزی در خصوص بازنگشتن ارز حاصل از صادرات توسط صادرکنندگان گفت: مگر می شود صادر کنندگان ارز حاصل از صادرات را به کشور بازنگردانند اما به فعالیت اقتصادی خود ادامه دهند.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: صادرکنندگان ارز را به کشور باز می گردانند اما ممکن است بازگشت از طریق سامانه نیما نبوده باشد که الان با توجه به نزدیک شدن نرخ ارز در سامانه نیما و بازار آزاد علاقمندی صادرکنندگان برای بازگشت ارز حاصل از صادرات از این کانال بیشتر شده است.

شکوری با اشاره به جلسه ای که در آن یکی از مسولان بانک مرکزی بجای انتشار اسامی صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات را بازنگرداننده سکوت کرده و فقط سر تکان داده اظهار داشت: مسولین در کشوری که برادر رییس جمهور آن به زندان می رود بهتر است بجای سر تکان دادن لیست و اسامی صادرکنندگانی که ارز حاصل از صادرات را بازنگردانده اند منتشر کنند.

وی افزود: بانک ها موتور محرم تولید هر کشوری هستند اما در کشور ما این گونه نیست اگر اسم نظام بانکی ما بدون ربا است این نام را تغییر دهیم و با ربا بنامیم تا شاید شرایط بهتری پیدا کند. شکوری افزود: بان م ها نباید بنگاه داری منند و ملک بخرند و در هیچ جای دنیا هم اینگونه نیست.

وی اظهار داشت: پول کالاست بنابراین وقتی قیمت تمام شدت ان پایین باشد مصرف کننده و تولید کننده از آن نفع می برد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به درخواست فعالان اقتصادی برای واردات بدون انتقال ارز اظهار داشت: برای تولید و واردات مواد اولیه تولید اجازه واردات بدون انتقال ارز را بدهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.