تهران- ایرنا- معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت تاکید کرد: یکی از مزیت های طبیعی ایران برای صادرات، همسایگی با ۱۵ کشور است که بیش از ۹۰ گذرگاه مرزی برای داد و ستد با تجار و بازرگانان این کشورها وجود دارد.

«بهمن حسین زاده» امروز (دوشنبه)‌ در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا، به برنامه ریزی وزارت صنعت، معدن و تجارت برای توسعه صادرات به همسایگان و همچنین هند و چین به عنوان یکی از برنامه های راهبردی اشاره کرد و اظهار داشت: در سال «رونق تولید» به منظور بالا بردن توانمندی های شرکت های داخلی، برگزاری نمایشگاه ها در داخل و خارج از کشور افزایش خواهد داشت و ابتکاراتی نیز به مورد اجرا درآمده است.

حسین زاده اضافه کرد: یکی از این ابتکارات اختصاص یافته در نمایشگاه، سالنی در هر یک از نمایشگاه ها برای شرکت های استارتاپی است، بطوری که با مشتریان محصولات خود مستقیم ارتباط برقرار می کنند و بوسیله اپلیکیشن ها و به شکل اینترنتی به فروش برسانند.

مدیرعامل شرکت سهامی نمایشگاه های بین المللی ایران خاطرنشان کرد : برای حمایت از صادرکنندگان، علاوه بر یارانه ای که در اختیارشان قرار می گیرد، ۲۰ درصد سوبسید اضافی نیز دریافت می کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.