وزارت خارجه چین به انتقادات اخیر آمریکا درباره رفتار چین با کارشناسان سازمان بهداشت جهانی واکنش نشان داد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از چاینا اکونومی، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین در کنفرانس خبری روزانه خود با انتقاد از رفتار آمریکا در متهم کردن چین به عدم دسترسی کارشناسان سازمان بهداشت جهانی به اطلاعات مربوط به منشا ویروس کرونا واکنش نشان داد.

وی در بخشی از کنفرانس خبری خود گفت: امیدواریم که طرف آمریکایی همان نگرش باز و شفاف چین را اتخاذ کرده و از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی برای تحقیق درباره منشا ویروس کرونا و انجام مطالعات دراین باره دعوت کنند.

این اظهارات درحالی مطرح شده که  نیویورک تایمز روز جمعه به نقل از کارشناسان سازمان بهداشت جهانی مدعی شد که دانشمندان چینی داده های خام درباره منشا ویروس کرونا را در اختیار این سازمان قرار نداده‌اند. این خبر که بهانه مناسبی برای مقامات آمریکایی بود منجر به آغاز تنش لفظی میان دولتمردان واشنگتن و پکن شد.

کاخ سفید روز شنبه از چین خواست تا داده ها و اطلاعات مربوط به شیوع ویروس کرونا را در دسترس قرار دهد. واشنگتن درعین حال نسبت به روش تبادل گزارش مربوط به ویروس کرونا از طرف سازمان بهداشت جهانی عمیقا ابراز نگرانی کرد.

این اظهارات با واکنش چین همراه شده و در بیانیه سفارت چین در آمریکا که روز یکشنبه منتشر شد آمده است: سازمان بهداشت جهانی یک سازمان معتبر و چند جانبه بین‌المللی در زمینه بهداشت است نه یک سازمان تفریحی که در آن به راحتی وارد و خارج شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *