فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به افت محسوس تعداد مراجعان سرپایی مشکوک و یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی، از کاهش ۱۱ درصدی در این بخش خبر داد.

به گزارش وبدا، دکتر علیرضا زالی در گفت و گوی زنده خبری امروز ۲۷ مردادماه اظهار کرد: استان تهران کماکان به لحاظ شیوع کرونا در شرایط قرمز است.
وی با اشاره به همجواری استان البرز با تهران از وضعیت  هشدار و شرایط قرمز این استان خبر داد و افزود: طبیعتا به دلیل تراکتش این استانها شیوع کرونا  (corona ) در هفته های پیش رو همچنان ادامه خواهد داشت.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران گفت: در ۲۴ ساعتی که گذشت تعداد بیماران جدیدی که  در بیمارستانهای استان تهران با تشخیص کرونا بستری شده اند در بخش های عادی ۴۰۲ بیمار و در بخش های ویژه به ۱۳۳ بیمار رسیده است.
دکتر زالی ادامه داد: سهم مراجعان جدید سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی با تشخیص کووید ۱۹ که نیاز  به بستری داشته اند ۸.۴ دهم درصد بوده و از این تعداد سهم افرادی که نیاز به بستری در بخش آی سی یو داشته اند نیز ۲۴ درصد گزارش شده است.
وی تاکید کرد: این آمار در مقایسه با هفته گذشته بیانگر این است که مجموعا کاهش هفت درصدی در مبتلایان کرونایی را شاهد بوده ایم.
وی با اشاره به افت محسوس مراجعان سرپایی مشکوک و یا مبتلا به کرونا به مراکز بهداشتی از کاهش ۱۱ درصدی در این بخش خبر داد.
فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلان شهر تهران بر ضرورت استمرار تمدید محدودیت های تردد خصوصا در حوزه کارمندی تاکید کرد و گفت: بنظر می رسد تمدید محدودیت ها و استفاده از فضای دورکاری حداقل تا اواسط شهریور ضروری باشد.
دکتر زالی در ادامه با اشاره  به برگزاری آزمون های کنکور  ۹۹ اظهار کرد: سازمان مدیریت پسماندشهری  با همراهی سازمان آتش نشانی، آمادگی کامل خود را با هدف اجرای فرآیندهای ضدعفونی مراکز
برگزاری آزمون ها اعلام کرده اند تا سلامت داوطلبان در بالاترین سطح تضمین شود.
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *