رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی با اشاره به کاهش ۷۵ درصدی در بستری بیماران در پی اجرای این طرح گفت: هم‌‌اکنون ۱۴۰ هزار تخت در مهمانسراها، هتل‌‌ها و خوابگاه‌‌های مناسب در کل کشور تدارک دیده شده است.

 

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر پیرحسین کولیوند امروز در جلسه‌‌ای که به صورت ویدئو کنفرانس با رؤسای مراکز اورژانس سراسر کشور برگزار شد، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سالگرد شهادت قهرمان ملت ایران، شهید سردار قاسم سلیمانی اظهار کرد: امیدواریم بتوانیم به حرمت خون این شهید بزرگ خدمات ارزنده‌‌ای را به همه هموطنان ارائه دهیم. در طرح شهید حاج قاسم سلیمانی یکی از اهداف ما تشدید نظارت بر دستورالعمل‌‌ها و پروتکل‌‌های بهداشتی و هدف دیگر، بیماریابی فعال و جداسازی و رهگیری هوشمند مبتلایان و کسانی که با آنان ارتباط داشتند به وسیله تست‌‌های سریع است.

وی اضافه کرد: آموزش، اطلاع رسانی و فرهنگ‌‌سازی و نهایتاً حفاظت از گروه‌‌های آسیب پذیر مثل افراد سالمند، بیماران دارای بیماری زمینه‌‌ای، مادران باردار و یا کسانی که پرخطر هستند، از اهداف خوب این طرح است. اعلام هوشمند و هدفمند محدودیت‌‌ها که توسط استانداری‌‌ها و فرمانداری‌‌ها و وزارت کشور با جدیت تمام درحال انجام است نیز برای تقویت فرآیند درمان و کاهش بیماران بستری و نهایتاً کاهش مبتلایان چشمگیر بود.

کولیوند با اشاره به فعالیت سه گروه حمایتی، مراقبی و نظارتی گفت: بسیج جامعه پزشکی فعالانه و دقیق در حال پیگیری وظایف است و در بحث نظارتی و حمایتی، سازمان بسیج و همچنین جمعیت هلال احمر درکنار مجموعه بهداشت و درمان هستند و خواهند بود.

رئیس قرارگاه پشتیبانی طرح شهید سلیمانی به نتیجه مطلوب این طرح در کاهش تعداد مرگ و میر و مبتلایان اشاره و تصریح کرد: در هدف گذاری که از پیش تعیین شده بود، پیش بینی می‌‌کردیم در ماه اول 10 درصد از آمار مرگ و میر کاهش پیدا کند که خوشبختانه شاهد کاهش 60 درصدی در این آمار هستیم و همچنین شاهد کاهش 75 درصدی در بستری بیماران هستیم.

وی افزود: هم اکنون 140 هزار تخت در مهمانسراها، هتل‌‌ها و خوابگاه‌‌های مناسب در کل کشور در قالب 2747 مرکز مراقبت سلامت در قرارگاه پشتیبانی طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تدارک دیده شده است.

کولیوند اضافه کرد: افراد مبتلا از طریق شبکه‌‌های بهداشت و مراکز جامع سلامت به مراکز مراقبت سلامت معرفی و در آن مراکز آموزش‌‌های لازم داده می‌‌شود و اگر امکاناتی هم لازم داشتند در اختیارشان قرار خواهد گرفت و اگر نیاز به اقدام درمانی داشته باشند توسط آمبولانس به بیمارستان انتقال داده می‌‌شوند.

وی ضمن تاکید بر ارائه گزارش مشکلات به صورت روزانه توسط رؤسای مراکز افزود: به دنبال مذاکراتی که با روسای سازمان‌‌های بیمه سلامت و بیمه تامین اجتماعی انجام شده است مقرر شد هزینه‌‌های تخت عمومی، ویزیت پزشک و داروهای مصرفی افرادی که در مراکز مراقبت سلامت هستند را پرداخت کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *