تهران- ایرنا- عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی گفت: در اوایل شیوع این بیماری نوظهور، نتایج تحقیقات بر انتشار ویروس توسط قطرات آب به صورت معلق در هوا استوار بود، اما اخیرا عقیده بالغ بر ۲۰۰ نفر از دانشمندان نشان از امکان انتقال بیماری توسط ذرات هوا دارد.

دکتر سید پوژیا شجاعی در مورد احتمال انتقال کرونا از راه هوا توضیح داد: طبق نظریه اول، امکان سرایت توسط ذرات محبوس در قطرات آب پس از خروج از دهان بیمار به دنبال سرفه یا عطسه، بیش از فاصله دو متری به حداقل می رسید و به علت داشتن وزن، فرود می آمد. اما فرضیه جدید در مورد انتقال ویروس از طریق ذرات هوا، حضور در فضاهای بسته بدون تهویه را خطرناک تر می کند.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، با اشاره به فرضیه های اخیر دانشمندان در خصوص نحوه انتقال بیماری کرونا، بر لزوم استفاده از ماسک به ویژه در محیط های بسته تاکید کرد.

دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی به نقل از اعلام کرد: یافته های اخیر نباید در مردم استرس ایجاد کند. حتی اگر این فرضیه به طور کامل اثبات شود، همچنان با ماسک زدن و رعایت اصول بهداشتی می توان از انتقال بیماری جلوگیری کرد.

شجاعی ضمن تاکید بر استفاده از ماسک در همه مکان های عمومی، به مردم توصیه کرد در فضاهای بسته حداقل توقف را داشته باشند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *