مسکو – ایرنا – روزنامه روسی کامرسانت از توقف واردات تلفن‌های هوشمند از چین به روسیه به دلیل شیوع بیماری کرونا خبر داد.

یک منبع تجاری روز جمعه به این روزنامه مطرح روسی گفته است: چند تولید کننده بزرگ تلفن های هوشمند چینی ازجمله شرکت اپل آمریکایی که کارخانه آن در چین قرار دارد، ارسال محصولات خود به روسیه را متوقف کرده اند.

در گزارش روزنامه آمده است: توقف صادرات تلفن های هوشمند به روسیه به دلیل تمدید تعطیلات سال نو در چین و همچنین شیوع کرونا بوده است و در ماه فوریه ادامه خواهد داشت.

در گزارش کامرسانت گفته شده است: شرکت های هوآوی، ویوو، ریالمه، ز.ت.ی و لنوو هم ارسال تلفن های هوشمند به روسیه را متوقف کرده اند.

بر اساس این گزارش احتمال می رود توقف صادرات تلفن های هوشمند چینی به روسیه موجب کمبود آن در این کشور شود و به احتمال زیاد قیمت تلفن های هوشمند در روسیه ۱۰-۱۵ درصد افزایش خواهد یافت.

به گزارش رسانه‌های چینی، شمار تلفات ویروس کشنده کرونا تا صبح روز جمعه به ۲۱۳ تن رسیده است.

به گزارش روزنامه چاینا مورنینگ پست، در کنار کشته شدن ۲۱۳ نفر تا کنون ۹هزار و ۳۵۶ نفر مبتلا به ویروس واگیر دار کرونا شده است.
براساس این گزارش، طی ۲۴ ساعت گذشته، بیش از یک هزار و ۲۰۰ مورد جدید بیماری در ۱۷ شهر چین ثبت شده است.
ویروس کرونا اواخر دسامبر گذشته (آذر/دی) میلادی در بازار غذاهای دریایی شهر ووهان واقع در استان هوبی چین که به طور غیرقانونی حیوانات وحشی می‌فروشند، نمایان شد و هم اکنون علاوه بر ۳۰ استان و منطقه چین به ۱۲ کشور دیگر از جمله آمریکا، استرالیا، تایلند، کره جنوبی، ژاپن، کانادا و فرانسه هم سرایت کرده است.

روسیه از امروز جمعه همه گذرگاه های مرزی زمینی خود با چین شامل ۱۶ گذرگاه را بسته است و ارتباط ریلی با این کشور را هم قطع کرده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.