ایسنا/هرمزگان کشاورزان جاسکی که ۵ ماه پیش اقدام به کاشت پنبه کرده بودند این روزها در حال برداشت این محصول هستند.

مدیر داخلی شرکت سهامی زراعی جگین شهرستان جاسک در گفت و گو با ایسنا، افزود: سطح زیر کشت پنبه برای نخستین بار در شهرستان ۳۰۰ هکتار که در فصل آتی به یک هزار هکتار افزایش می یابد.

قادر جنگی زهی عنوان کرد: متوسط تولید پنبه در هر هکتار حدود ۲ تن ۵۰۰ کیلو گرم است و پیش بینی می شود کشاورزان جاسکی ۶۰۰ تن پنبه از مزارع شرکت سهامی زراعی جگین برداشت کنند.

وی با بیان اینکه کاهش مصرف آب‌، هزینه کم‌ و برداشتی راحت با صرفه اقتصادی خوب از دلایل استقبال کشاورزان این منطقه از این محصول می باشد، افزود: دانه پنبه با داشتن ۲۰٪ روغن با کیفیت بشمار می رود و کشت آن رضایت کشاورزان را نیز به همراه داشته است.

این مسئول ادامه داد: برداشت پنبه از اواخر مرداد در این شهرستان آغاز شده و تا پایان شهریورماه سال جاری ادامه دارد و این محصول در همه جای ایران مشتری دارد.

مدیر داخلی شرکت سهامی زراعی جگین شهرستان جاسک عنوان کرد: کشاورزان سخت کوش این دشت با حمایت شرکت سهامی زراعی جگین توانستند این محصول را در شهرستان کشت کنند و کار برداشت پنبه بوسیله یک دستگاه کمباین صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا، شرایط حاکم بر اقلیم آب و هوا جاسک بدلیل برخورداری آب و هوای گرم و خشک می تواند در آینده دشت جگین را به یکی از مراکز کاشت این محصول تبدیل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *