رونمایی از سند برنامه ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست با حضور رئیس سازمان محیط زیست و وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی رونمایی شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ سند برنامه ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط‌ زیست با حضور عیسی کلانتری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط‌ زیست و سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در سازمان حفاظت محیط زیست رونمایی شد.

همچنین در این مراسم ژیلا مهدی آقایی معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به نیاز ویژه به هم‌افزایی بین دستگاهی در حوزه محیط زیست،گفت: ورود محیط زیست به حوزه شورای فرهنگ عمومی در دولت دوازدهم صورت گرفت.

وی افزود: بر این اساس برنامه فرهنگ حفاظت از محیط زیست تدوین و با همکاری دبیرخانه شورا و سازمان با برگزاری جلسات متعدد کارشناسی و در جلسه هفتصد و سی و ششم شورای فرهنگ عمومی کشور مصوب و ابلاغ شد.

بیشتر بخوانید

کلانتری 7 اختیار سازمان محیط زیست را به استانها تفویض کرد

اقدام سازمان محیط زیست برای تخریب تالاب انزلی!/ از دست رفتن شغل صیادان بومی با صید ترال

برخورد محیط زیست با متخلفان چرای غیرمجاز در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی

معاون آموزش و مشارکت‌های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در این سند هفت راهبرد و 54 اقدام با هدف افزایش مشارکت‌های بین بخشی و بین دستگاهی تعریف شده است.

سند برنامه ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط‌زیست چیست؟

شورای فرهنگ عمومی کشور با توجه به اهمیت حفظ محیط زیست، به عنوان یکی از شاخص‌های مهم توسعه متوازن و پایدار و در اجرای اصل 50 قانون اساسی جمهوری اسلامی، به منظور ایجاد بسترهای فرهنگی و اجتماعی لازم و نیز در راستای اجرای سیاست‌های کلی حفاظت محیط زیست، ابلاغی مقام معظم رهبری مدظله‌العالی که در آن به محورهایی همچون ایجاد نظام یکپارچه ملی محیط زیست، مدیریت هماهنگ و نظام­‌مند منابع حیاتی، جرم‌انگاری تخریب محیط زیست، تهیه اطلس زیست‌بوم کشور، تقویت دیپلماسی محیط زیست، گسترش اقتصاد سبز، نهادینه کردن فرهنگ و اخلاق زیست‌محیطی مورد تأکید قرار گرفته است.

همچنین در این سند به مباحثی از جمله محیط زیست، حفاظت از محیط زیست، فرهنگ حفاظت از محیط زیست، آموزش محیط زیست، مسئولیت اجتماعی محیط زیستی، منابع حیات، آلاینده‌های محیط زیست، انرژی‌های پاک، اقتصاد سبز، سواد محیط زیستی، توسعه پایدار، شغل سبز، مدیریت سبز اشاره شده است، هدف اصلی این سند، حفاظـت از محیط زیست کشور و حفظ شرایط طبیعی آن از طریق ارتقاء فرهنگ حفاظت از محیط زیست جامعه است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *