عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس فرسودگی ماشین‌آلات را یکی از اصلی‌ترین موانع پیش روی صنعت نساجی دانست و گفت:بیشتر ماشین­‌آلات این صنعت، صرف­‌نظر از نوع تکنولوژی، فرسوده هستند، بنابراین برای رفع این مشکل و نوسازی ماشین‌آلات باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.
الهوردی دهقانی درباره موانع پیش‌روی صنعت نساجی، اظهار داشت: مواد اولیه مورد نیاز تولید پوشاک در کشور به میزان کافی وجود دارد زیرا بیشتر البسه تولیدی از مواد پتروشیمی و فرآورده‌های نهایی آن به دست می‌آید و این مواد اولیه نیز در داخل کشور تولید می‌شود.

نماینده مردم ورزقان در مجلس شورای اسلامی، فرسودگی ماشین‌آلات را یکی از اصلی‌ترین موانع پیش روی صنعت نساجی دانست و افزود: بیشتر ماشین­‌آلات این صنعت، صرف­‌نظر از نوع تکنولوژی، فرسوده هستند، بنابراین برای رفع این مشکل و نوسازی ماشین‌آلات باید از ظرفیت بخش خصوصی استفاده کرد.
وی با بیان اینکه علاوه بر ضرورت واردات ماشین­‌آلات مورد نیاز صنعت نساجی، باید این ماشین‌آلات از تکنولوژی‌های به‌روز برخوردار باشند، اضافه کرد: فرسودگی ماشین‌­آلات از کیفیت پوشاک تولیدی می­‌کاهد و این ضمن افزایش هزینه­‌های تولید، توان رقابتی تولیدات را نیز کاهش می­‌دهد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به ضعف کشور در طراحی لباس و پوشاک، یادآور شد: اتحادیه‌ها و مدیران این حوزه باید برای عرضه محصولات متنوع و مناسب برنامه‌ریزی کنند و مشوق‌هایی برای تولید پوشاک مناسب سلیقه مردم پیش‌بینی کنند و با افزایش تنوع پوشاک تولیدی، سلیقه تمام افراد جامعه پوشش داده می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.