ایسنا/فارس مدیرعامل شرکت پنبه کاران داراب با اشاره به هجوم کرم قوزه پنبه و کرم خاردار به مزارع پنبه کشاورزان این شهرستان، این موضوع را چالش جدید پنبه‌کاران داراب دانست.

غلامرضا انصاری با اشاره به طغیان آفات به مزارع پنبه، به خصوص کرم خاردار، گفت: پایش آفات کرم قوزه و کرم خاردار پنبه توسط کارشناسان شرکت پنبه‌کاران و مدیریت جهاد کشاورزی و حفظ نباتات آغاز شده و به صورت روزانه و مستمر از مزارع آسیب دیده بازدید می‌شود.

به گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی تعاون روستایی فارس، او با بیان اینکه در سال زراعی جاری بیش از ۵ هزار هکتار سطح زیر کشت پنبه در شهرستان داراب وجود دارد افزود: بررسی این بازدیدها نشان می‌دهد که در حدود ۶۰ درصد مزارع کشت متراکم صورت گرفته و همین سبب گسترش سریع‌تر آفات شده است.

مدیرعامل شرکت پنبه‌کاران داراب ادامه ‌داد: مقاوم‌ بودن آفات در مقابل سموم استفاده شده و کم اثر گذاری سموم سبب گسترش این آفت شده و مزارع بسیاری را در معرض آسیب قرار داده و شرکت پنبه کاران داراب علاوه بر سم‌پاشی موثردر بعضی مزارع و با خرید و نصب تله فرمونی در برخی مزارع بعنوان مبارزه تلفیقی جهت شکار انبوه پروانه کرم خاردار و کرم قوزه به کنترل آفات کمک کرده است.

انصاری خاطرنشان کرد: در کنار تلاش کارشناسان وراهنمایی‌های لازم به کشاورزان، تجربیات کشاورزان نیز در کنترل این آفت‌ها مد نظر قرار می‌گیرد.

انتهای پیام

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *