به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سید سعید راد» با اعلام اینکه خرید تضمینی گندم از کشاورزان در بهار ۱۴۰۲ نسبت به بهار ۱۴۰۱، بیش از ۲۸ درصد رشد داشته است، افزود: میزان خرید محصول راهبردی گندم از کشاورزان تاکنون به ۴ میلیون و ۷۷۳ هزار تُن رسیده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه با آغاز خرید تضمینی گندم در سه استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی و زنجان، عملیات خرید هم اکنون در ۲۸ استان کشور در جریان است، اظهار کرد: به ترتیب، استان‌های خوزستان با یک میلیون و ۷۱۴ هزار تُن، فارس با ۷۴۷ هزار تُن و گلستان با ۴۹۰ هزار تُن، پیشتاز خرید این محصول در کشور هستند.

راد با بیان اینکه در سه استان چهارمحال ‌و بختیاری، کردستان و همدان نیز عملیات خرید گندم از هفته آینده آغاز خواهد شد، تصریح کرد: با توجه به بارش‌های مناسب فصل بهار، این امید می‌رود تا میزان گندم به مراتب بیشتری نسبت به سال گذشته در استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور خریداری شود.

خریدتضمینی ۸۳ هزارتن کلزا

مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران، میزان خرید تضمینی دانه روغنی کلزا در سال جاری را حدود ۸۳ هزار تن، اعلام کرد و افزود: این میزان دانه روغنی، در ۲۴ استان کشور، خریداری شده است.

وی گفت: استان‌های خوزستان، گلستان و مازندران به ترتیب با ۳۱، ۲۰ و ۹ هزار تن، بیشترین میزان این محصول را در کشور خریداری کرده‌اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *