اردبیل – ایرنا – برداشت پنبه از سطح ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار از اراضی زیرکشت در شهرستان بیله‌سوار مغان آغاز شد.

ربعلی جهانی ، مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار مغان روز یکشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: پیش‌بینی می‌شود امسال ۱۰ هزار تن محصول پنبه از مزارع این شهرستان برداشت شود.

وی افزود: با تلاش و ترویج کارشناسان جهاد کشاورزی و همت کشاورزان منطقه کشت پنبه در مقایسه با سال‌های گذشته ۳۰۰ برابر افزایش یافته و برغم برخی محدودیت‌ها در آبیاری سال زراعی جاری، استقبال از کشت این محصول در شهرستان افزایش یافته است.

مدیر جهاد کشاورزی بیله‌سوار اظهارکرد: کشت این محصول علاوه بر اشتغال‌زا بودن بهترین تناوب برای تولید محصول گندم می‌باشد و سبب پایداری تولید گندم در زمین‌های زراعی آبی می‌شود.

وی همچنین به برداشت محصول بادام زمینی در منطقه اشاره کرد و افزود: بیش از یک هزار و ۶۰۰ هکتار از اراضی این شهرستان به کشت بادام زمینی اختصاص یافته بود و پیش‌بینی می‌شود ۶ هزار تن محصول بادام زمینی برداشت شود.

جهانی اظهارکرد: در مقایسه با سال گذشته کشت این محصول افزایش ۲.۵ برابری داشته است و بادام زمینی بیله‌سوار بعد از فرآوری و بسته‌بندی به استان‌های دیگر ارسال می‌شود.

بیله‌سوار مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد ، سالانه بیش از ۴۰۰ هزار تن انواع محصولات کشاورزی به ارزش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان در این شهرستان تولید می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *