شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره دلیل واریز نشدن بخشی از سهم سازمان هدفمندی از محل صادرات فرآورده‌های نفتی در سال 97 توضیح داد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس،  براساس گزارش خلاصه تفریغ قانون بودجه سال 1397 که امروز توسط عادل آذر رئیس دیوان محاسبات کل کشور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی قرائت شد، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران (زیر مجموعه وزارت نفت) بخشی از منابع حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی در سال 97 را به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نکرده است.

بر اساس گزارش تفریغ بودجه، شرکت پخش فرآورده‌های نفتی ایران بخشی از منابع حاصل از صادرات فرآورده‌های نفتی به مبلغ چهارصد و چهارده میلیارد (414.000.000.000) تومان، یک میلیون و دویست و بیست و نه هزار (1.229.000) دلار، یازده میلیون و پانصد و پنجاه و هشت هزار (11.558.000) یورو و بیست و دو میلیون و سیصد و هفتاد و چهار هزار (22.374.000) درهم را وصول کرده، لیکن به حساب سازمان هدفمندسازی یارانه ها نزد خزانه‌داری کل کشور واریز نکرده است.

در پی انتشار این خبر، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی درباره دلیل واریز نشدن مبالغ ارزی و ریالی یاد شده چنین توضیح داد:

مبالغ ریالی مذکور بابت مصارف قانونی پرداخت تعدیل کرایه حمل و نقل فرآورده‌های نفتی و کارمزد جایگاه‌‌داران مربوط به سال 1396 می‌باشد که در ابتدای سال 1397 با توجه به شرایط خاص و اضطرار تشخیص داده شده توسط مراجع ذی‌صلاح با هدف تسریع در پرداخت تعدیل سال 1396 بدون گردش خزانه و به طور مستقیم به حساب جایگا‌ه‌داران و پیمانکاران حمل و نقل فرآورده‌های نفتی واریز گردیده است.

در خصوص مبالغ ارزی شایان ذکر است که شرکت ملی پخش فرآورده‌‌های نفتی ایران به نیابت از شرکت ملی نفت ایران فروش فرآورده‌های صادراتی را انجام داده و وجوه حاصل از آن را به حساب‌های شرکت ملی نفت ایران واریز و اطلاعات مربوط به تسویه با خزانه‌داری در اختیار شرکت مذکور است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *