سرپرست معاونت آموزش و ترویج کشاورزی از حضور همزمان گروه‌های تخصصی در عرصه‌های تولیدی پنبه در ۱۴ استان کشور خبر داد.

به گزارش بازار به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عطاءالله ابراهیمی سرپرست معاونت آموزش و ترویج کشاورزی در گفتگویی در این خصوص گفت: در حال حاضر گروه‌های تخصصی پنبه در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، البرز، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، سمنان، فارس، سیستان و بلوچستان، مازندران، گلستان، قم، کرمان و اصفهان حضور دارند.

وی افزود: نهضت جهادی بسیج مروجان، محققان و متخصصان کشاورزی همراه با بهره‌گیری حداکثری از ظرفیت شبکه ترویج غیردولتی به منظور ترویج دانش و فناوری برای ارتقای بهره‌وری عوامل تولید در عرصه‌های کشاورزی و منابع طبیعی در حال اجرا است.

ابراهیمی هدف از راه‌اندازی این کاروان را، ارتقای بهره‌وری به منظور انتقال دانش و آخرین یافته‌های علمی و تحقیقاتی به بهره‌برداران و انتقال دغدغه‌های کشاورزان به محققان عنوان کرد و افزود: این مهم منجر به افزایش تولید و رفع خلاء عملکردی محصول پنبه خواهد شد.

وی با تاکید بر حضور گروه‌های تخصصی در عرصه با اولویت محصولات استراتژیک در همه حوزه‌های کشاورزی، تصریح کرد: در ۱۴ استان و ۱۷ مسیر و ۵۱ نقطه، کارگاه‌های آموزشی ترویجی پنبه با هدف مساله‌یابی و پاسخگویی به مسایل با سه ضلع تحقیق، ترویج و اجرا با محوریت بهره‌برداران برگزار می‌شود.

معاون آموزش و ترویج کشاورزی سازمان تات با بیان این که محصول پنبه کالای مهمی در بخش کشاورزی بوده و صنایع زیادی به آن وابسته است، یادآور شد: این محصول بسیار مدیریت‌پذیر است، به طوری که میزان تولید کشاورز برگزیده حدود ۸ تن بوده و این در حالی است که میانگین تولید پنبه ۲ تن و ۷۰۰ کیلو است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *