به گزارش کارآفرین‌نیوز به نقل از بازار، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری در نامه‌ای به وزارتخانه‌های جهادکشاورزی، امور اقتصادی و دارایی و صنعت، معدن و تجارت فهرست ۳۵ قلم کالای مشمول عوارض صادراتی نیم‌درصدی را ابلاغ کرد.

در متن نامه محمد مخبر به وزارتخانه‌های مذکور آمده است:

هیات وزیران در جلسه ۱۴۰۲.۳.۲۱ به پیشنهاد شماره ۰۲۰.۳۲۸۵۳ تاریخ ششم خرداد ۱۴۰۲ وزارت جهاد کشاورزی و به استناد بند (ه) تبصره (۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، فهرست محصولات کشاورزی و غذایی مشمول بند مذکور را به شرح زیر تصویب کرد:

پیاز، گوجه‌فرنگی، سیب‌زمینی، خیار، هندوانه، خربزه، طالبی، گرمک، ملون، بادمجان، کنجد، عدس، ماش، آفتابگردان، فلفل، هویج، توتون، ذرت علوفه‌ای، سورگوم، چغندرقند و پنبه از اقلام موردنظر هستند.

گفتنی است که در بند (ه) تبصره (۸) ماده واحده قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور آمده است که به منظور حفظ منابع آبی کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی(گمرک جمهوری اسلامی ایران) موظف است نیم درصد (۰.۵درصد) از ارزش محصولات صادراتی کشاورزی و غذایی آب‌بر را اخذ و درآمد حاصل از عوارض فوق را به ردیف درآمدی شماره ۱۶۰۱۴۷ واریز کند. درآمد حاصل در سقف ردیف مربوطه به منظور اجرای الگوی کشت و کشت شور ورزی با آب دریا در اختیار وزارت جهادکشاورزی قرار می‌گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *