به گزارش اکونگار به نقل از چابک آنلاین؛ محمد رضا عاشری، عضو هیات مدیره شرکت محصولات کاغذی لطیف گفت: در یک مقایسه بین سرانه مصرف جهانی دستمال کاغذی درایران وجهان مشخص می شود که سرانه مصرف دستمال کاغذی درایران به دلیل تقاضای کمتر، پایین است.

او با اشاره صدور 300  مجوز برای کارخانجات تولید محصولات سلولزی و بهداشتی در کشور، افزود: در شکل واقعی حدود 100 شرکت تولید کننده  محصولات سلولزی در کشور وجود دارند که اقدام به تولید دستمال کاغذی در بسته بندی های متفاوت می کنند

عضو هیات مدیره شرکت محصولات کاغذی لطیف ادامه داد: در تولید دستمال کاغذی دو ماده اولیه مورد نیاز بوده که یکی از چوب درخت بصورت مستقیم  استحصال شده ‌و دیگری نیز از بازیافت کاغذهای باطله سفید رنگ  استحصال می شود.

به گفته او، آن بخش از مواد اولیه که مربوط به استحصال از چوب بوده درکشور در دسترس نیست و صدرصد وارداتی است که با توجه به جنگ روسیه و اکراین، قیمت آن افزایشی بوده است.

عاشری تصریح کرد: در شرایط فعلی وبه دلیل قیمت گذاری دستوری بر روی تیشیو، این امر بر روی نرخ دستمال کاغذی تاثیر گذار بوده و فرصت ارایه نرخ مطلوب را در این کالا از بین برده است.

او در پاسخ به این سوال که چرا صنایع سلولزی در زمره سهم های پربازده بازار سهام محسوب نمی شوند، توضیح داد: نگاه به سرمایه گذاری درصنایع سلولزی نسبت به صنعت فولاد و پتروشیمی پایین  بوده که دلیلی کاملا منطقی است.

عضو هیات مدیره شرکت محصولات کاغذی لطیف افزود: ایران دارای اقلیم خشک و نیمه خشک بوده و به دلیل ذخایر و انرژی میل به سرمایه گذاری درصنعت نفت بیشتر از سرمایه گذاری در صنایع سلولزی است.

به گفته عاشری، در کنار این امر، بزرگان صنعت سلولزی و دستمال کاغذی کاملا خصوصی بوده و تمایلی به عرضه سهام خود در بورس نداشته اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *