محققان در یک شرکت دانش بنیان موفق به تولید نسل جدید پارچه ها یا گرمکن های هوشمند شدند که می‌تواند دمای بدن را ثابت نگه دارد.

علی قره خانی مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان به خبرنگار مهر در خصوص محصول جدید این شرکت گفت: امروزه سنسورها و مدارها را می توان مستقیماً بر روی سطوح منعطف تولید کرد.

وی با بیان اینکه از این رو موفق شدیم چنین سنسورهایی را در راستای تولید گرمکن ها یا پارچه های هوشمند به تولید برسانیم، گفت: از این پارچه های هوشمند یا گرمکن ها می توان در بسیاری از موارد برای گرم کردن بهره برد.

به گفته قره خانی، دانش فنی و تکنولوژی ساخت گرمکن های پارچه ای را بدست آوردیم که با انعطاف پذیری بالا و وزن کم می تواند در کیسه خواب، کریر کودک و کلیه لباس ها مورد استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: این گرمکن های نانویی، محدودیت حرکتی برای افراد ایجاد نمی‌کند و نمونه‌ای از پارچه های هوشمند محسوب می شوند که به منظور ایجاد حس گرما برای کلیه لباس ها کاربرد دارد.

مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان با تاکید بر اینکه گرمکن کمری منعطف و پارچه ای ساخته شده در این شرکت، ظرف چند ثانیه بعد از اتصال به پاور بانک شروع به گرم شدن می کند، عنوان کرد: این محصول یک پدیده گرمایش شخصی برای راحتی در هر زمان و هر مکان است.

وی ادامه داد: همچنین از این گرمکن ها برای رفع گرفتگی عضلات، گرم و آرام بودن در دوران قاعدگی استفاده می شود.

قره خانی ادامه داد: این گرمکنهای کمری با تکنولوژی نانو ساخته شده است که قابلیت ثابت نگه داشتن دمای بدن بدون استفاده از کنترل کننده های دیگر را دارد.

وی با تاکید بر اینکه این گرمکن قابل شستشو است، خاطر نشان کرد: این محصول ساخته شده در شرکت مجهز به تنظیم کننده گرما است.

مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان با اشاره به ویژگی های این گرمکن های نانویی گفت: سبک، با دوام، منعطف، کم مصرف، قابلیت اتصال به پاور بانک، گرم شدن در چند ثانیه از ویژگی های این گرمکن ها به شمار می رود.

قره خانی تاکید کرد: قابلیت ولتاژ ۵ ولت و گرمایش سطح وسیع با قابلیت شست و شو از دیگر ویژگی های این گرمکن ها محسوب می شود.

مدیر فنی و عضو هیئت مدیره شرکت دانش بنیان ادامه داد: این گرم کن یک پد گرمایشی شخصی برای راحتی در هر زمان و مکان است که می تواند برای رفع درد دوران قاعدگی مورد استفاده قرار گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *