به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «کامران پورمقدم» افزود: نیاز این طرح به بیش از ۷۲۰ میلیون اصله نهال سریع الرشد، موجب رونق بخش تولید نهال و فعالتر شدن نهالستان های منابع طبیعی و بخش خصوصی در کشورمی شود.

مجری طرح ملی زراعت چوب وزارت جهاد کشاورزی برآورد کرد: برای تولید هر ۲۰۰ هزار اصله نهال از گونه های زراعت چوبی توسط بخش خصوصی، حداقل یک شغل دایم ایجاد شود.

وی با اشاره به نقش زراعت چوب در ترسیب کربن، اظهار داشت: با توجه به کاشت گونه های سریع الرشد در این طرح، می توان مقدار بیشتری از کربن را جذب و تبدیل به چوب کرد.

پورمقدم با بیان اینکه با اجرای طرح زراعت چوب ظرف ۶ سال، بیش از ۱۷ میلیون تن کربن ترسیب می شود، تصریح کرد: این میزان جذب کربن در کاهش گازهای گلخانه ای که از اهداف کنوانسیون تغییر اقلیم سازمان ملل متحد نیز است، نقش خواهد داشت.

مشاور وزیر جهاد کشاورزی درباره مصرف آب در زراعت چوب گفت: بر اساس سیاست وزارت جهاد کشاورزی در این طرح از آب سبز، آب های نامتعارف و پساب ها استفاده خواهد شد.

پورمقدم ادامه داد: کشت چوب با استفاده از آب های نامتعارف و پساب ها ، گیاه پالایی را به دنبال خواهد داشت و به کاهش آلودگی آب و خاک کمک خواهد کرد..

وی گفت: بررسی ها نشان می دهد آلودگی هایی که توسط درختان پالایش می شود، تاثیری در سلامت مصرف کننده چوب نمی گذارد.

مجری طرح ملی زراعت چوب اظهارداشت: سازمان حفظ محیط زیست، استانداردهایی برای استفاده از پساب ها و فاضلاب در زراعت چوب دارد و بر اساس این استاندارها و دستورالعمل های سازمان محیط زیست، کشت انجام می گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *