جدیدترین اخبار کرونایی از اروپا نشان می‌دهد که آمار مبتلایان روزانه در انگلیس از مرز ۱۷ هزار نفر عبور کرده و یک مقام بهداشتی در آلمان هم موج دوم کرونا را سخت تر از موج اول و پاییز کرونایی دشواری را در انتظار این کشور دانسته است.

 

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم موج دوم کرونا در بسیاری کشورهای اروپایی آغاز شده و نگرانی های زیادی را در بین شهروندان و مقامات این اتحادیه ایجاد کرده است.

 

توصیه وزیر بهداشت آلمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا

جدیدترین اخبار کرونایی حاکی از آن است که ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان برای تزریق واکسن آنفلوانزا تبلیغ کرده و گفته است که به این ترتیب می توان سیستم بهداشت و درمان را در دوران بحران کرونا در برابر فشارهای زیاد حمایت کرد.

وی همچنین اعلام کرد که خود او هم واکسن آنفلوانزا را تزریق کرده است. وزیر بهداشت آلمان تاکید کرد که هیچ کمبود واکسن آنفلوانزا در کشور وجود ندارد.

رکورد بالای آمار مبتلایان روزانه در کرواسی

کرواسی هم رکورد بالا در میزان مبتلایان روزانه را اعلام کرده است. در این کشور اروپایی در روز چهارشنبه رکورد بالای جدیدی در شمار مبتلایان روزانه ثبت شد و بر اساس اعلام نهادهای بهداشتی در این کشور 542 نفر در عرض یک روز به کرونا مبتلا شدند. 4 نفر هم در این دوره زمانی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

از زمان شیوع این بیماری در کرواسی در اواخر فوریه در این کشور با 4.2 میلیون سکنه حدود 21741 نفر به کرونا مبتلا شده و 334 نفر هم در اثرابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

بیش از 6 هزار ابتلای روزانه در لهستان

برای اولین بار از زمان شیوع کرونا بیش از 6 هزار نفر در لهستان در عرض 24 ساعت به این بیماری مبتلا شدند. نهادهای بهداشتی این کشور اعلام کردند که در عرض 24 ساعت 6526 نفر در این کشور به کرونا مبتلا شدند که تعداد زیادی از آن ها  از پایتخت لهستان بوده اند. در این دوره زمانی حدود 116 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

لهستان حدود 38 میلیون نفر جمعیت دارد و از شروع این بحران تا به حال 3217 نفر در این کشور بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند. لهستان تنها کشور همسایه آلمان است که تا به حال در لیست مناطق خطر کرونایی قرار نگرفته است.

از روز شنبه محدودیت ها در این کشور برای مهار کرونا تشدید می شود.

موج دوم کرونا در آلمان سخت تر از موج اول خواهد بود

“کلایس اشتوهر”، از ویروس شناسان برجسته آلمانی این کشور را در برابر یک پاییز کرونایی سخت ارزیابی کرده و پیش بینی کرده که موج دوم کرونا در آلمان بسیار سخت تر از موج اول آن است. وی دولت آلمان را متهم کرده است که هیچ استراتژی دراز مدتی برای مهار این بیماری ندارد.

اشتوهر همچنین فرضیه پایان بحران کرونا با در دسترس قرار گرفتن واکسن را رد کرده و در عین حال گفت: واکسن ها با بالاترین اولویت در پیش گرفته می شوند، اما تاثیر آن ها در این بیماری همه گیر خیلی دست بالا گرفته می شود.

وی این واکسن را برای انسان های معمولی خیلی دیر در دسترس دانست. وی تاکید کرد که این بیماری از طریق واکسن متوقف نمی شود بلکه از طریق خود ویروس متوقف می شود.

رکورد بالای مبتلایان روزانه در بلغارستان

در بلغارستان هم آمار مبتلایان جدید روزانه رکورد جدیدی بدست آورده و در عرض 24 ساعت 785 نفر به این بیماری مبتلا شده اند.

8325 ابتلای روزانه در جمهوری چک

در جمهوری چک هم وزارت بهداشت از 8325 مورد جدید ابتلا به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده است.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به قرنطینه رفت

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در پی ابتلای یکی از اعضای هیات همراه او به ویروس کرونا، خود را قرنطینه کرد

«جوزف بورل» مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که پس از ابتلای یکی از اعضای هیات همراه وی در سفر هفته گذشته به اتیوپی، خود را قرنطینه کرده است

وی گفت: نتیجه تست کرونای من پس از بازگشت از اتیوپی منفی بوده است، اما با این حال خود را قرنطینه کردم و منتظر نتیجه تست بعدی هستم.

بورل پنجشنبه گذشته در سمیناری که در مقر اتحادیه آفریقا در آدیس بابا درباره نقش رسانه در برقراری آتش بس در آفریقا و حمایت از تحول دموکراتیک برگزار شده بود، شرکت کرد.

وی همچنین از اردوگاه آوارگان حاوی 80 هزار آواره بازدید و بر ارائه کمک‌های پزشکی اتحادیه اروپا نظارت کرد.

هشدار مرکل درباره شرایط کرونایی وخیم اروپا

صدر اعظم آلمان در پیامی ویدئویی خطاب به مقامات مناطق مختلف اروپایی افزایش چشمگیر آمار مبتلایان به کرونا را بسیار نگران کننده توصیف کرده و از شهروندان خواست محتاط باشند و به قواعد پایبند باشند.

صدر اعظم آلمان تاکید کرد که باید آنچه می توانیم برای مهار ویروس انجام دهیم و در عین حال باید فعالیت های اقتصادی خود را حفظ کنیم.

مرکل همچنین درخواست کرد که کمک های کرونایی برای بازسازی دوباره اتحادیه اروپا برای کشورهای آسیب دیده از این بحران سریعا در پیش گرفته شود. وی در این باره گفت: این مسئله اهمیت دارد که این بسته اقتصادی را در مسیری قرار دهیم که بتوانیم از ابتدای سال 2021 از وجوه آن استفاده کنیم. ما برای این منظور با فشار زیاد برای دستیابی به توافقی با پارلمان اروپا کار می کنیم.

درخواست اپوزیسیون انگلیس برای قرنطینه سراسری

رئیس حزب کارگر انگلیس با توجه به افزایش چشمگیر شمار مبتلایان جدید به کرونا خواستار یک قرنطینه سراسری موقتی در کشور برای مهار این بحران شد

“کیر استارمر”، رهبر اپوزیسیون انگلیس با توجه به شمار روزافزون مبتلایان جدید به کرونا در کشورش یک قرنطینه سراسری موقتی را برای کشورش درخواست کرده و گفته است که ما به قطع زنجیره سرایت نیاز داریم و حالا به آن نیاز داریم.

 

جلنسون روز دوشنبه یک سیستم سه مرحله ای را در مبارزه با کرونا ارائه داد که بسته به سطح خطر در مناطق مختلف به میزان متوسط، زیاد و یا بسیار زیاد قواعد سختگیرانه از روز چهارشنبه در مناطق مختلف اعمال می شود. البته این قاعده از طرف اپوزیسیون و پزشکان ناکافی ارزیابی شده است.

لندن می خواهد تحت هر شرایطی از به وجود آمدن یک قرنطینه سراسری برای مهار کرونا مشابه آنچه در بهار اعمال شد جلوگیری کند. جانسون بر لزوم باز ماندن مدرس و دانشگاه ها در کشورش تاکید دارد. این در حالی است که خبرهای زیادی از شیوع کرونا در این موسسات آموزشی در انگلیس منتشر شده است.

بیش از 17 هزار ابتلای روزانه در انگلیس

اخیرا نهادهای بهداشتی انگلیس از ابتلای بیش از 17 هزار نفر در این کشور به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داده اند و شمار مرگ های کرونایی هم در این مدت با 143 مورد به بالاترین حد خود از ماه ژوئن رسیده است. بخصوص شمال انگلیس به شدت تحت تاثیر موج دوم کرونا قرار گرفته است. در لندن هم موارد ابتلا به کرونا به شدت در حال افزایش است.

بیش از 5 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان هم صبح چهارشنبه از ابتلای بیش از 5 هزار مورد ابتلای جدید به کرونا در عرض 24 ساعت خبر داد. بر این اساس در 24 ساعت گذشته 5132 نفر به کرونا مبتلا شدند.

شمار بیماران کرونایی بستری در بخش های مراقبت های ویژه هم در روزهای گذشته افزایش چشمگیری داشته است.

جدیدترین آمار مبتلایان به کرونا در کشورهای مهم اروپایی

جدیدترین آمارها نشان می دهد که تا به حال در اسپانیا 925341 نفر به کرونا مبتلا شده و 33204 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

در فرانسه هم تا به حال 756472 نفر به کرونا مبتلا شده و 32942 نفر هم در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده اند.

بر اساس جدیدترین آمارها در انگلیس هم تا به حال 634920 نفر به کرونا مبتلا شده و 43018 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم تا به حال 365467 نفر به کرونا مبتلا شده و 36246 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در آلمان هم تا به حال 335679 نفر به کرونا مبتلا شده و 9740 نفر هم در اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *