«علی صفری» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این طرح‌ها در حوزه آب و خاک، صنایع تبدیلی و غذایی، شیلات و آبزیان است که از دوم تا هشتم شهریورماه امسال همزمان به بهره‌برداری می‌رسند.

وی ادامه داد: بهره برداری از طرح انتقال آب کشاورزی بالوله و جدول پیش ساخته، بازسازی و مرمت ۱۶ رشته قنات، احداث جدول بتنی کانال و آبیاری کشاورزی، انتقال آب کشاورزی با جدول پیش ساخته ۱۴ روستا، تولید کشک مایع و کانال آبیاری رازین از جمله طرح‌هایی است که همزمان با هفته دولت در استان مرکزی بهره برداری می‌شوند.

وی ادامه داد: طرح پرورش ماهی، طرح توسعه کشت و صنعت دام شیری مولد، آبیاری تحت فشار و احداث کانال انتقال آب از دیگر طرح‌هایی است که همزمان با هفته دولت در استان مرکزی مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: ۱۱ هزار و ۸۲۷ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال منابع مالی از محل اعتبارات ملی، استانی، وام بانکی و آورده اشخاص برای بهره‌برداری از این طرح‌ها هزینه شده‌ است.

صفری گفت: ۱۷۸ میلیارد و ۶۸۵ میلیون ریال این منابع مالی از محل حمایت‌های بخش دولتی، یک‌هزار و ۴۳۷ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال وام و ۱۰ هزار و ۲۱۱ میلیارد و ۳۱۸ میلیون ریال از محل خودیاری سرمایه گذاران تامین شده‌ است.

وی ادامه داد: با بهره برداری از این طرح‌ها برای ۶۴۵ نفر در استان مرکزی اشتغال جدید ایجاد شده و سه هزار و ۴۹۴ شغل نیز در استان تثبیت شده‌ است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان مرکزی خاطرنشان کرد: چهار هزار و ۶۷۴ خانوار در شهرستان‌های استان از مزایای این طرح‌ها بهره‌مند می‌شوند.

استان مرکزی با یک میلیون و ۴۱۴ هزار نفر جمعیت و ۱۲ شهرستان در قلب کشور قرار دارد. این استان به‌ عنوان دومین قطب صنایع مادر تخصصی، چهارمین قطب صنعت کشور محسوب می‌شود و در زمینه تنوع تولیدات صنعتی رتبه نخست کشور را به خود اختصاص داده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *