مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی اصفهان گفت: طرح کشت پی. وی. اس پنبه به منظور افزایش عملکرد تولید در مزارع استان اصفهان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی اداره‌کل جهاد کشاورزی استان اصفهان، پیمان فیروزنیا مدیر امور زراعت جهاد کشاورزی اصفهان با بیان اینکه سطح زیر کشت پنبه در استان به ۹۸۰ هکتار کاهش یافته، گفت: در طرح کشت پی. وی. اس پنبه، کشت مشترک چند بذر مختلف، بهترین رقم بذر برای هر منطقه معرفی می‌شود و کود‌های پتاسه و ازته نیز به منظور بهبود عملکرد در اختیار کشاورزان قرار می‌گیرد.

وی افزود: اجرای طرح کشت پی. وی. اس پنبه با توجه به کاهش سطح زیر کشت این محصول به ۹۸۰ هکتار ناشی از خشکسالی در استان اصفهان و صرفه اقتصادی واردات پنبه اجتناب ناپذیر است.

فیروزنیا جرقویه، ورزنه، کاشان، آران و بیدگل و برخوار را مهمترین شهرستان‌های پنبه کار استان اصفهان عنوان کرد و گفت: در سال جاری بذر‌های جدید با دوره رویش کوتاه‌تر نسبت به ارقام قدیمی در این شهرستان‌ها کشت می‌شود.

به گزارش فارس در استان اصفهان همه ساله کشت پنبه در ماه‌های اردیبهشت و خرداد صورت می‌گیرد و محصول آن نیز از نیمه مهر تا پایان آذرماه برداشت می‌شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *