مدیرعامل سازمان انتقال خون ایران گفت: در صورت رزرو یا مصرف خون در سزارین‌‌های غیراورژانسی مطابق آیین‌‌نامه فعالیت بانک خون بیمارستانی با مرکز درمانی برخورد خواهد شد.

 

 

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ دکتر پیمان عشقی، با ارسال نامه‌‌ای به مدیران کل ادارات انتقال خون سراسر کشور با استناد به ماده 12 اساسنامه سازمان انتقال خون ایران ضمن یادآوری ضرورت بازدیدهای دوره‌‌ای منظم از بیمارستان‌‌های سراسر کشور، بازدید ویژه و سرزده و تصادفی مدیران کل را از بیمارستان‌‌ها به ویژه بیمارستان‌‌های خصوصی در تاریخ 9 آذرماه، خواستار شد.

مدیرعامل سازمان انتقال خون کشور افزود: این بازدیدها با هدف جلوگیری از هرگونه رزرو و یا مصرف خون در اعمال سزارین الکتیو (غیراورژانسی) صورت می‌‌گیرد و چنانچه مرکز درمانی درخواستی از این قبیل را به ثبت رسانده باشد، گزارش به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی استان ارسال و مجازات مصوب که جلوگیری از ادامه فعالیت بانک خون بیمارستان است اعمال می‌‌شود.

گفتنی است، براساس ماده 12 اساسنامه سازمان انتقال خون ایران، در صورت عدم رعایت مفاد آیین نامه بانک خون بیمارستانی از طرف مؤسسات درمانی و بهداشتی سازمان انتقال خون باید بلافاصله از ادامه فعالیت واحد‌ متخلف مربوطه جلوگیری کرده و مراتب را به مراجع ذی صلاح قانونی اعلام کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *