رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور گفت: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پیله تر ابریشم، امسال افزایش خوبی داشته و با ۵۶ درصد افزایش، ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، عدیل سروی گفت: امسال ۴۷ هزار جعبه تخم نوغان برای نوغانداران سراسر کشور تأمین شده است.

وی اظهار داشت: کار نوغانداری در تمامی استان‌های کشور انجام می‌شود.

سروی با بیان اینکه در ۱۴ استان کشور شامل مناطق گرمسیری توزیع نوغان انجام شد، افزود: اکنون توزیع تخم نوغان در مراکز استان‌های معتدل در حال انجام است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور خاطر نشان کرد: سال گذشته، تلاش نوغانداری کشور و حمایت دولت در نوغانداری به لحاظ تولید و بازار فروش وضعیت خوبی داشتیم که این مهم رضایتمندی خوبی در کشاورزان ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته یک هزار و ۳۸۵ تن تولید پیله ابریشم در کشور داشتیم، اضافه کرد: هم اکنون، ۲۵ هزار خانوار در سراسر کشور کار پرورش کرم ابریشم را انجام می‌دهند.

سروی در ادامه با اشاره به حمایت‌های دولت به خانوارهای نوغاندار، اظهار داشت: برای حمایت از نوغانداران، تأمین تخم نوغان به صورت یارانه‌ای و به قیمت سال‌های گذشته هفت هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

وی با بیان اینکه حدود ۱۸۷ هزار اصله نهال توت به صورت رایگان در بین نوغانداران ۱۹ استان کشور توزیع شد، خاطر نشان کرد: قیمت خرید تضمینی هر کیلوگرم پیله تر ابریشم نیز امسال افزایش خوبی داشته و با ۵۶ درصد افزایش ۳۳ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین شده است.

رئیس مرکز توسعه نوغانداری کشور بیان داشت: روند نشان می‌دهد که شاهد بازار خوب در پیله ابریشم باشیم و امیدواریم با تلاش نوغانداران بتوانیم در مسیر خوداتکایی صنعت فرش، منسوجات ابریشمی و تولید داخل قدم برداریم.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *