به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل به نقل از روابط عمومی جهاد کشاورزی اردبیل، ابراهیم هزارجریبی در جریان سفر به اردبیل و بررسی وضعیت کشت محصول پنبه استان اظهار کرد: شرایط تولید، فرآوری و خرید محصول پنبه در منطقه مغان رضایت‌بخش بوده و ۸۰ درصد پنبه در مزارع استان اردبیل برداشت شده است.

وی افزود: رضایت نسبی پنبه‌کاران استان از روند خرید و پرداخت قیمت محصول خریداری شده، میزان تولید و کیفیت محصول پنبه مغان در سال زراعی جاری مطلوب و بهتر از سال گذشته کرده است.

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به پرداخت نقدی بهای محصول خریداری شده به صورت هفتگی در سال زراعی جاری و رفع مشکل به وجود آمده در سال گذشته بیان کرد: هم اکنون هر کیلوگرم پنبه برداشت شده توسط کمباین به قیمت ۳۹۰ هزار ریال بدون افت و هر کیلوگرم محصول برداشت شده دستی به قیمت ۲۷۰ هزار ریال توسط کارخانه‌های فعال در مغان خریداری می‌شود.

هزارجریبی عنوان کرد: هر کیلوگرم پنبه محلوج تولید شده در کارخانه‌های پنبه‌پاک‌کنی مغان نیز هم‌اینک به قیمت ۸۷۰ تا ۹۱۰ هزار ریال خریداری می‌شود و تقاضا برای خرید این محصول هم وجود دارد.

مجری طرح پنبه وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به ادامه روند برداشت محصول تا یک ماه آینده گفت: در جریان این سفر مشکلات پنبه‌کاران مغان نیز احصا شده و برای رفع آن با هماهنگی سازمان جهاد کشاورزی استان و کارخانه‌های فعال در منطقه مغان تصمیم‌گیری شد.

برداشت پنبه در ۱۳ هزار و ۲۰۰ هکتار از اراضی زراعی دشت مغان در شمال استان اردبیل از مهر ماه امسال آغاز شده و نیمه دی ماه ادامه خواهد داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *