به گزارش ایرنا، «محمد رضا جهانسوز» در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد افزود: امنیت غذایی از ارکان امنیت ملی محسوب می شود و سازمان بسیج کشاورزی برای علمی‌کردن و ارتقای بهره وری این مهم، اقدامات اساسی در سال‌های گذشته انجام داده است.

وی بیان‌داشت: پارسال با کمک داوطلبان متشکل از نیروی مردمی، اساتید و متخصصان حوزه کشاورزی و دانشجویان این بخش، بیش از یک 1.5 میلیون هکتار از اراضی کشاورزی کشور به بهره برداری رسید و در نظر است امسال این آمار را به سه میلیون هکتار برسانیم.

رئیس بسیج جامعه کشاورزی، از ورود ۱۰ هزار دانشجوی بسیجی داوطلب جدید به چرخه بسیج کشاورزی خبر داد.

وی ادامه‌داد: در زمینه کمک به خودکفایی در حوزه دام سبک ۳۵۰ گروه جهادی در سال گذشته فعالیت داشتند که این رقم امسال به ۵۰۰ گروه افزایش یافت و با برنامه‌ریزی‌های مشترک با تشکل‌ها و بسیج عشایری ۱۰ هزار دام سبک تحت پوشش این افراد قرار خواهند گرفت.

جهانسوز، بهره گیری از شرکت‌های دانش بنیان را از دیگر اقدامات سازمان بسیج کشاورزی دانست و گفت: این شرکت‌ها نیز در قالب بسیج مردمی کمک‌های شایانی در هوشمندسازی چرخه کشاورزی انجام داده‌اند.

وی در پایان گفت: این سازمان با حمایت وزارت جهاد کشاورزی برنامه های مشترک آموزشی و ترویجی و بهره برداری از سامانه های مختلف در دست اقدام دارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *