به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «سیدشهاب سیدمحسنی» افزود: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سعی کردیم از همه تکنیک‌هایی که در حوزه فعالیت‌های اطلاع‌رسانی، رسانه‌ای، انتشاراتی، شبکه‌های اجتماعی، تبلیغی، ترویجی و پژوهشی استفاده کنیم، تا فرهنگ‌سازی و همراهی مردمی برای حفظ کاربری اراضی کشاورزی انجام شود.

وی اظهار داشت: جدای از فعالیت‌هایی که به صورت مستمر در حوزه تهیه خبر، گزارش، برگزاری تورهای رسانه‌ای، تولید و انتشار کلیپ، طرح‌‎های اینفوگرافی و موشن‌گرافی انجام می‌شود، چهار مستند تلویزیونی نیم ساعته را با همکاری سازمان صدا و سیما در حوزه حفظ کاربری، یکپارچه‌سازی و مزایا و اهمیت سنددار کردن اراضی کشاورزی در دست تولید داریم.

سیدمحسنی خاطرنشان کرد: با سازمان زیباسازی شهرداری تهران پیگیری و مکاتباتی انجام شده است تا از فضای محیطی شهری برای اطلاع‌رسانی به شهروندان در خصوص اهمیت و ضرورت حفظ و صیانت از زمین‌های کشاورزی به عنوان بستر تولید و امنیت غذایی استفاده کرده و همراهی و مشارکت مردمی را در این زمینه فراهم کنیم.

وی افزود: همچنین با شرکت متروی تهران هماهنگی‌هایی صورت گرفته است تا بتوانیم از ظرفیت ایستگاه‌های مترو و نمایشگرهای موجود در آن برای نمایش تعدادی از فیلم‌های کوتاه، موشن‌گرافی و طرح‌های پوستری و بیلبردی در مورد حفظ کاربری و یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی استفاده کنیم.

مدیرکل دفتر ترویج، روابط عمومی‌ و امور بین‌الملل سازمان امور اراضی کشور بیان کرد: هدف از انجام این فعالیت‌ها تبیین اهمیت و ارزش زمین و حفظ اراضی کشاورزی است و اینکه با تغییر کاربری اراضی کشاورزی امنیت غذایی جامعه به خطر می‌افتد.

به گفته وی، در حوزه امور بین‌الملل نیز به دنبال توسعه ارتباط و تعامل با سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی هستیم تا بتوانیم از تجارب کشورهای دیگر در حوزه‌های مختلف مانند حفظ اراضی کشاورزی، یکپارچه‌سازی اراضی و تثبیت مالکیت استفاده کنیم؛ بدین منظور با سازمان خواروبار جهانی (فائو) ارتباط و جلسات هماهنگی برگزار شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *