به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «هوشنگ محمدی» در گردهمایی معاونین توسعه سازمان‌های جهاد کشاورزی، با اشاره به فعالیت ۱۴۰۰ مرکز جهاد کشاورزی و حضور بیش از ۵ هزار مروج کشاورزی افزود: این ظرفیت دارای اهمیت بسیاری است و باید به آن توجه ویژه شود.

معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت جهاد کشاورزی با بیان این که برنامه‌ریزی‌های مهمی برای مراکز خدمات کشاورزی انجام شده است، افزود: این موضوع با توجه به اهمیت آن، در برنامه پیشنهادی وزیر جهاد کشاورزی به مجلس شورای اسلامی نیز دیده شده است.

وی با تاکید بر این که حمایت از مراکز خدمات کشاورزی از اولویت‌های اصلی این وزارتخانه است، تصریح کرد: بر این اساس حمایت ویژه از مروجان و استفاده از نوآوری برای حضور آنان در دستور کار قرار دارد.

محمدی افزود: واگذاری فعالیت‌های خدماتی این مراکز به سایر بخش‌ها مانند سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور و یا نظام صنفی دیده شده است که طی ماه‌های آینده تفاهم‌نامه آن عملیاتی خواهد شد.

وی تصریح کرد: باید نوآوری‌ برای حضور مروجان در پهنه صورت گیرد، در این زمینه با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) برای در اختیار گرفتن تکنولوژی‌های بروز و بهره‌برداری مروجان از آنها برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده است.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *