به گزارش ایرنا از وزارت جهاد کشاورزی، «رضا افلاطونی» در نشست پیگیری شرح وظایف دفتر فناوری اطلاعات و امنیت فضای مجازی وزارت جهاد کشاورزی، افزود: مبنای ارائه آمار اراضی کشاورزی باید منبع واحدی داشته باشد، یعنی هر استان مساحت اراضی کشاورزی خود را به وزارت جهاد کشاورزی اعلام کند و همه تصمیم‌گیری‌های آتی بر اساس این آمار باشد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر تمام اقدامات به سمت هوشمندسازی پیش می‌رود و در جایی که هوش مصنوعی قادر به انجام هر کاری است، ما هم باید به سمت هوشمندسازی فعالیت‌های حوزه زمین گام برداریم.

رییس سازمان امور اراضی کشور تصریح کرد: تقویت دفتر فناوری اطلاعات نیاز است ولی این به معنای افزایش نیرو نیست بلکه باید با شرکت‌های توانمندتری قرارداد ببندیم و شرح خدمات آن به درستی تعریف شود.

افلاطونی با بیان این که پایش هوشمند اراضی کشاورزی ضروری است، گفت: از آنجایی که امکان پایش اراضی کشاورزی از راه‌های قدیمی ممکن نیست، کل کشور باید به پایش هوشمند اراضی کشاورزی مجهز شود.

وی اضافه کرد: صدور مجوزها باید در قالب سامانه و به صورت مکانیزه انجام شود، با انجام این کار رفت و آمد و هزینه‌ها کاهش می‌یابد و افراد در منزل هم می‌توانند برای صدور مجوز اقدام کنند.

این مقام مسوول بیان کرد: اتصال سامانه حقوقی به سامانه عدل و ثنا ضروری است و انجام این کار خدمت بزرگی به کشور خواهد کرد.

افلاطونی بر لزوم راه‌اندازی و تکمیل سامانه پاسخگویی به اطلاعات تأکید کرد و افزود: سالانه حدود ۱۵ هزار استعلام از سازمان انجام می‌شود، بنابراین سامانه پاسخگویی به استعلامات ثبتی باید راه‌اندازی و عملیاتی شود تا در وقت و هزینه صرفه‌جویی شود.

وی تصریح کرد: نظارت هوشمند واگذاری‌ها و تغییر کاربری‌ها بسیار ضروری است و انتظار داریم در سراسر کشور اجرایی شود.

رییس سازمان اموراراضی کشور خاطرنشان کرد: فرایندهای صدور مجوز باید بازنگری شود تا در این امر تسهیل صورت گیرد و همچنین پس از صدور مجوز نباید هیچ گونه تغییر یا اصلاحی صورت گیرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *