یکی از مراکز درمانی تأمین اجتماعی به‌بهانه تأمین اقلام بهداشتی برای مقابله با کرونا، مبلغ ۲۰هزار تومان از مراجعه‌کنندگان دریافت می‌کند.

بعد از کاهش محدودیتها و بازگشایی بسیاری از واحدهای صنفی و خدماتی و تجاری، در روزهای اخیر مجوز بازگشایی مراکز درمانی و زیرمجموعه خدمات دندان‌پزشکی سازمان تأمین اجتماعی نیز صادر شده است.

هرچند این واحدها برای مدتی نزدیک به سه ماه فعالیتی نداشته‌اند و حالا با انبوه مراجعه‌کنندگان مواجه شده‌اند، ظاهراً در برخی از این مراکز مبلغی تحت عنوان هزینه تأمین اقلام بهداشتی مقابله با کرونا از بیمه‌شدگان سازمان تأمین اجتماعی دریافت می‌شود.

به‌عنوان مثال در مرکز دندانپزشکی “صدر” در محدوده میدان ولی‌عصر(عج) به‌ازای هر نوبت خدمات دندان‌پزشکی (ترمیم و…) که باید به‌صورت کاملاً رایگان انجام شود مبلغ 20 هزار تومان از هر مراجعه‌کننده دریافت می‌شود. این موضوع اعتراض برخی مراجعه‌کنندگان به این مراکز را در پی داشته است.

نکته جالب توجه اینکه ارائه خدمات دندان‌پزشکی در این واحدها معمولاً در چند نوبت انجام می‌شود و برای هر بار مراجعه و ارائه خدمات مبلغ مذکور مجدداً از مراجعان دریافت می‌شود. با توجه به پیگیریهای عمومی، سؤالات جدی در این زمینه مطرح شده است؛ اولاً رعایت نکات بهداشتی به‌خصوص در مراکز دندان‌پزشکی وابسته به سازمان تأمین اجتماعی اولویت ویژه‌ای دارد اما ابهام اصلی این است؛ آیا برای دریافت این مبالغ دستورالعمل واحدی وجود دارد یا خیر؟ رقم مذکور بر چه‌اساسی  و به‌استناد کدام مصوبه و ارجاع قانونی دریافت می‌شود؟ همچنین ارقام دریافت‌شده در نهایت چگونه هزینه خواهد شد؟

به گزارش تسنیم در حالی هزینه‌های اشاره‌شده از مراجعه‌کنندگان و به‌ویژه بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی دریافت می‌شود که انتظار می‌رود مسئولان سازمان تمهیداتی را برای تأمین اقلام بهداشتی در مراکز درمانی تأمین اجتماعی انجام دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *