گروه استان‌ها – رئیس اداره استاندارد و غذا و دارو کیش از این جزیره به عنوان محور تولید لوازم آرایشی و بهداشتی کشور نام برد و گفت: ۱۲پیش‌نویس استاندارد برای لوازم آرایشی و بهداشتی جدید در این جزیره تدوین شده است. – اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کیش، سعید صومعه در دیدار با امام جمعه جزیره کیش ضمن گرامیداشت روز جهانی استاندارد، فرهنگ‌سازی را مقدمه استانداردسازی دانست و اظهار داشت: این مقوله علاوه بر تاثیر مستقیم در رشد اقتصادی کشور برای تغییر سبک زندگی مردم هم قابل‌ توجه خواهد بود.

وی با اشاره به راه‌اندازی شهرک دارو و درمان در کیش، گفت: این امر باعث افزایش محصولات تولیدی در حوزه دارو و لوازم آرایشی و بهداشتی خواهد شد.

رئیس اداره استاندارد و غذا و دارو کیش با اعلام تدوین شیوه نامه مربوط به محصولات سلامت‌ محور و اهمیت تضمین سلامت کالا در سطح عرضه در این جزیره، گفت: تمام انبارهای محصولات سلامت‌ محور قبل از اینکه کالایشان به دست مصرف‌کننده برسد با هدف نگهداری صحیح مورد نظارت قرار می‌گیرند.

صومعه در ادامه مطالب خود، بیان داشت: تفویض اختیار در حوزه تولیدات آرایشی و بهداشتی، به منظور کاهش زمان معطلی و بروکراسی‌های اداری و مشکلات رفت و آمد را  فرصت بسیار خوبی دانست که باعث افزایش تولیدکنندگان لوازم آرایشی و بهداشتی خواهد شد.

وی گفت: دو سازمان حاکمیتی کشور “سازمان ملی استاندارد” و “سازمان غذا و دارو” وظایف خود را به یک اداره در کیش تفویض کردند و در نهایت بخشی کنترل و حفاظت از سلامتی مردم به عهده این اداره می‌باشد.

به گفته او، از ابتدای سال تاکنون 150 مورد بازرسی از واحدهای تولید و خدمات، 75 نمونه برداری از محصولات واحدهای تولیدی، 139 گواهینامه ایمنی آسانسور، 40 مورد بازرسی ادواری از هتل‌ها، 209 نمونه‌برداری از محصولات سلامت محور، 64 نمونه‌برداری از مصالح ساختمانی، 70 صدور گواهی انطباق، 155 پرونده وارداتی محصولات سلامت‌ محور به داخل جزیره و 367 مورد نمونه‌برداری از این محصولات انجام شده است.

رئیس اداره استاندارد و غذا و دارو کیش یادآور شد: در این مدت همچنین در بحث آموزش و ترویج فرهنگ استاندارد هم اقدامات سه هزار و 670 نفر ساعت برنامه آموزشی برای مدیران کیفی، دانش‌آموزان، مهدهای کودک، پرسنل هتل‌ها، همایش‌های مختص کارشناسان اداره استاندارد برگزار شده است.

به گفته وی، ادغام وظایف دو اداره نظارت بر ضوابط بهداشت انسانی با اداره استاندارد در سال 98 موجب کاهش موازی‌کاری و بروکراسی‌‌های اداری در این جزیره شد به طوری که فعالیت‌های اداره استاندار این جزیره همانند یک اداره کل استانی در تمام حوزه ها بوده است.

استاندارد باید در تمامی شئون اسلامی رعایت شود

معاون اقتصادی و سرمایه‌گذاری سازمان منطقه آزاد کیش هم در این نشست، گفت: استاندارد باید در رفتار انسان‌ها هم باید رعایت شود و به دلیل رابطه مستقیمی که با حوزه سلامت دارد می‌تواند از حقوق مردم صیانت کند.

استاندارد نقش مهمی در توسعه صادرات داردفراز و نشیب‌های صادرات پسته در استان فارس؛ آزمایشگاه‌های استاندارد راه‌اندازی شوددلایل متضرر شدن انگور کاران زنجانی/ مواد غیر استاندارد تیزابی یا بارندگی خارج از موعد کدام یک مقصر است؟علی مقدس‌زاده، استانداردهای کیش را متفاوت از فضای عمومی کشور دانست و از فرهنگ رانندگی در این جزیره به عنوان نمونه بارز استاندارد کشور نام برد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *