به گزارش ایرنا، “مجید بیگلریان” روز سه شنبه در آخرین نشست کارگروه بررسی و تصمیم‌گیری در خصوص امهال تسهیلات خسارت دیدگان بخش کشاورزی استان در سال ۱۴۰۲ اظهار کرد: دولت سیزدهم با هدف حمایت از کشاورزان اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیارد ریال در اجرای بند (د) ماده ۱۶ قانون برنامه بودجه سال ۱۴۰۲ برای کشاورزان خسارت دیده حوادث غیرمترقبه اختصاص داده است.

وی تصریح کرد: بر این اساس در راستای امهال تسهیلات کشاورزانی است که در حوادث غیر مترقبه از جمله خشکسالی، سیل، آتش سوزی و …. خسارت دیده‌اند تا سه سال دیگر نسبت به امهال تسهیلات کشاورزی مساعدت می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام گفت: با تلاش و پیگیری‌های انجام شده این اعتبار طور ۱۰۰ درصد جذب و کشاورزان استان به منظور امهال تسهیلات بانکی به مدت ۳ سال به بانک‌های عامل معرفی شدند.

بیگلریان ابراز کرد: با توجه به اینکه استان ایلام معمولا هر ساله دچار مخاطره طبیعی خشکسالی، سیل و … می‌شود یکی از راهکارهای حمایت و جبران خسارت، بیمه محصولات کشاورزی است که توصیه می‌شود کشاورزان استان در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری ایلام با اشاره به حمایت دولت از کشاورزانی که محصولات آن‌ها از حوادث غیر مترقیه خسارت دیده‌اند، خاطرنشان کرد: تعداد ۲۱۴ نفر از کشاورزان خسارت دیده استان برای امهال تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *