به گزارش ایرنا از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی، مهدی جعفری روز شنبه درباره نتایج دیدار با مسئولان وزارت جهاد کشاورزی از موافقت این وزارتخانه با اختصاص اعتبارات به بخش کشاورزی استان خبر داد و افزود: به دلیل پایین بودن میزان اعتبارات تبصره ۱۸ پیگیری برای اختصاص اعتبار ویژه توسط بانک کشاورزی کشور درخصوص طرح‌های اولویت‌دار بخش کشاورزی استان انجام شد که موافقت وزیر را در پی داشت.

وی گفت: در این دیدار مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان به صورت ویژه برای معرفی و استفاده در اجرای طرح‌های اولویت‌دار از جمله کارخانه‌های شیر، سردخانه، کشتارگاه طیور و واحدهای فرآوری تخصیص داده شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی اظهار داشت: درخصوص طرح‌های مکانیزاسیون همچنین پرداخت اعتبارات سرمایه‌ای بذر در استان وزیر جهاد کشاورزی دستور پرداخت ۱۱۰ میلیارد تومان را صادر کرد.

وی به رفع ممنوعیت پرداخت تسهیلات به طرح‌های سردخانه کشتارگاه و لبنیات در بانک کشاورزی اشاره کرد و افزود: دستور پرداخت ۲۰ درصد تسهیلات دریافتی و امهال ۸۰ درصد باقیمانده نیز صادر شد.

جعفری با بیان اینکه میزان مطالبات راکد وصول شده به مبلغ ۵۰۰ میلیارد تومان افزایش خواهد یافت گفت: موافقت تامین سهم صندوق از بانک کشاورزی کشور برای دستور پرداخت در اولویت تسهیلات به پرونده‌های آماده پرداخت و انعقاد قرارداد شده در بانک کشاورزی استان انجام شد که پس از این موافقت با همکاری بانک کشاورزی و همکاران معاونت برنامه‌ریزی سازمان ۶۰ میلیارد تومان در این زمینه انجام شده و مابقی در حال اجراست.

در این دیدار معاون اعتبارات و مدیرکل بودجه و اعتبارات بانک کشاورزی کشور، مدیرکل برنامه و بودجه وزارت جهاد کشاورزی و نماینده اتاق اصناف خراسان جنوبی در اتاق اصناف کشور نیز حضور داشتند.

اختصاص اعتبار و ماشین‌آلات برای عشایر خراسان جنوبی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی از اختصاص اعتبارات و ماشین آلات به عشایر استان در دیدار با سرپرست سازمان امور عشایر ایران خبر داد و گفت: هموار شدن و تیغ زدن ایل‌راه‌ها یکی از مهمترین درخواست‌های عشایر استان است که در این دیدار موافقت شد ۲ دستگاه گریدر به استان اختصاص داده شود و به زودی در چرخه ماشین‌آلات عشایر خراسان جنوبی قرار خواهد گرفت.

وی افزود: در حوزه آبرسانی محلات عشایری و احداث راه و ابنیه فنی و نگهداری ایل‌راه‌ها نیز هر کدام هشت طرح که در مجموع تعداد ۱۶ طرح در هشت شهرستان در دستور تامین اعتبار برای اجرا قرار گرفت.

جعفری اظهار داشت: در حوزه صفحات خورشیدی برای تولید برق نیز علاوه بر سهم خراسان جنوبی که براساس جمعیت عشایری هر استان نسبت به کل کشور سنجیده می‌شود، موافقت تخصیص ۱۰۰ مورد بیشتر به سهمیه استان اخذ شد.

وی گفت: در زمینه تامین جو مدت‌دار عشایری نیز به توافقی دست یافتیم که نیاز به اتمام مکاتبات و اخذ موافقت‌های نهایی پشتیبانی امور دام را دارد و در دست پیگیری است.

بنا به این گزارش در دیدار رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی با سرپرست سازمان امور عشایر ایران، نماینده مردم فردوس، طبس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی نیز حضور داشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *