رئیس انجمن تیشوسازان با اشاره به سهم 70 تا 75درصدی مواد اولیه وارداتی در تولید محصولات سلولزی بهداشتی، گفت: قیمت مواد لازم برای تولید خمیر پوشک و دستمال کاغذی با نوسان نرخ ارز، بالا رفته است.

عباس فصیح در گفت ‌و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه افزایش قیمت محصولات سلولزی بهداشتی ناشی از بالا رفتن قیمت ارز و رشد قیمت مواد اولیه تولید این محصولات است، اظهار داشت: اصل قضیه رشد قیمت محصولات سلولزی بهداشتی به افزایش قیمت ارز و وابستگی به واردات مواد اولیه مربوط می‌شود.

وی ادامه داد: نرخ ارز در سامانه نیما طی 8 ماه گذشته 2.5 برابر شده و این در حالی است که 70 تا 75 درصد مواد اولیه صنعت سلولزی بهداشتی از طریق واردات تأمین می شود که بیشتر آن خمیر و پودر جاذب است.

فصیح با بیان اینکه تیشو به عنوان ماده اولیه محصولات سلولزی بهداشتی در داخل تولید می‌شود و وارداتی در این زمینه نداریم، گفت: مواد اولیه لازم برای تولید تیشو، خمیر است که 100 درصد از طریق واردات تأمین می‌شود.

رئیس انجمن تیشوسازان در پاسخ به این سؤال که آیا امکان تولید خمیر در کشور وجود ندارد؟ گفت: خیر، این خمیر از نوعی درخت تولید می‌شود که فقط در برخی مناطق دنیا از جمله آمریکا، کشورهای اسکاندیناوی، کانادا و برخی کشورهای آسیایی تأمین می‌شود.

به گزارش فارس، برخی کاربران سامانه «فارس من» با ثبت سوژه هایی با عنوان «با سیر صعودی قیمت پوشک نوزاد چه باید کرد؟» و «گرانی قیمت پوشک برای چیست؟» خواستار پیگیری این موضوع شده بودند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *