طبق بررسی مقامات پزشکی در آمریکا، تاکنون ۶۲ هزار پرستار, پزشک و کادر درمانی به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا (CDC) روز سه‌شنبه اعلام کرد که تاکنون 62 هزار پزشک, پرستار و کارمند مراکز مراقبت‌های بهداشتی در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده‌ اند و از این تعداد, 291 نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پایگاه خبری “NBC” نوشت, آخرین باری که این مرکز از ابتلای پزشکان و پرستاران به ویروس کرونا خبر داده، 6 هفته پیش در 17 آوریل بود؛ در آن زمان ابتلای 9 هزار و 282 نفر ثبت شده بود.

اکنون در گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا از افزایش 52 هزار ابتلا به ویروس کرونا در میان کادر پزشکی آمریکا خبر داده شده است؛ آمار ثبت شده از ابتلای 62 هزار و 344 نفر خبر می‌دهد.

در گزارشی که ماه آوریل ارائه شده بود، میانگین سنی مبتلایان 42 سال بود که سه چهارم از آنان را زنان تشکیل می‌دانند؛ در گزارش جدید این آمار و اطلاعات ارائه نشده است.

این مرکز با آزمایش 1.3 میلیون پزشک و پرستار در سطح کشور آمریکا این آمار را ثبت کرده است؛ طبق گفته مقامات پزشکی آمریکا این احتمال وجود دارد که تعداد مبتلایان در کادر درمانی بسیار بیشتر از آمار ثبت شده باشد.

تاکنون یک میلیون و 725 هزار و 275 نفر در کشور آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند که از این تعداد, 100 هزار و 572 نفر جان خود را از دست داده‌ اند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *